Int no. #210321
Renegotiation
Dethleffs A 6840
Auction end: Fri, 05/15/2026, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Dethleffs |
| Category | Alcove |
| Model | A 6840 |
| Initial registration | 05/1997 |
| Mileage | 212.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 85 kW (116 PS) |
| Displacement in cm³ | 2500 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.850 kg |
| Length in mm | 7.500 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Rotating passenger seat | |
| Parking aid | Camera |
| Radio and sound | Radio |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Bersenbrück
Zip code: 49593
Distance:
... km
Int no. #210321
Renegotiation
Dethleffs A 6840
Auction end: Fri, 05/15/2026, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.