Int no. #229466
Active
Dethleffs 5881 HG
Loading ...
(Tue, 05/26/2026, 10:06 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Dethleffs |
| Category | Alcove |
| Model | 5881 HG |
| Initial registration | 01/2005 |
| Mileage | 66.500 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.495 kg |
| Length in mm | 6.500 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Particle filter |
General description
Known defects
various dents/marks on the bodywork.
everything works and there are no defects.
Location
Germany, Ettlingen
Zip code: 76275
Distance:
... km
Int no. #229466
Active
Dethleffs 5881 HG
Loading ...
(Tue, 05/26/2026, 10:06 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.