Int no. #227975
Active
Dethleffs 532
Loading ...
(Sat, 05/23/2026, 9:41 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Dethleffs |
| Category | Alcove |
| Model | 532 |
| Initial registration | 07/1990 |
| Mileage | 176.200 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 60 kW (82 PS) |
| Displacement in cm³ | 1929 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.000 kg |
| Length in mm | 5.900 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Parking aid | Camera |
| Radio and sound | Radio |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, 83224, Rottau
Zip code: 83224
Distance:
... km
Int no. #227975
Active
Dethleffs 532
Loading ...
(Sat, 05/23/2026, 9:41 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.