Int no. #213433
Active
Immediate purchase possible
Dethleffs 4 travel
Loading ...
(Sat, 05/02/2026, 11:49 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Dethleffs |
| Category | Alcove |
| Model | 4 travel |
| Initial registration | 09/2017 |
| Mileage | 74.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Licence Plate | T-546-DB |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.500 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio / CD, AUX connector, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Verf laat los op motorkap. Zonscherm middenstuk bent. Vloer keukentje hobbelig zeil. Deuk links achter door schurende aanhanger
Damage
Location
Netherlands, Amersfoort
Zip code: 3816
Distance:
... km
Int no. #213433
Active
Immediate purchase possible
Dethleffs 4 travel
Loading ...
(Sat, 05/02/2026, 11:49 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.