Int no. #206013
Active
Crosscamp Van Flex
Loading ...
(Thu, 04/02/2026, 9:50 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Crosscamp |
| Category | Bus |
| Series | Van |
| Modell | Flex |
| Initial registration | 12/2022 |
| Mileage | 26.000 km |
| Chassis | Opel |
| Engine power in kW | 106 kW (144 PS) |
| Displacement in cm³ | 1997 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.100 kg |
| Length in mm | 4.970 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Front, Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, USB port |
| Seat heating | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
2 scratches in the paint on the passenger side
Location
Germany, Blaustein
Zip code: 89134
Distance:
... km
Int no. #206013
Active
Crosscamp Van Flex
Loading ...
(Thu, 04/02/2026, 9:50 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.