Int no. #207136
Active
Concorde Credo I 695 H
Loading ...
(Wed, 04/01/2026, 10:20 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Concorde |
| Category | Integrated |
| Model | Credo I 695 H |
| Initial registration | 05/2009 |
| Mileage | 107.424 km |
| Chassis | Mercedes |
| Engine power in kW | 110 kW (150 PS) |
| Displacement in cm³ | 2148 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.200 kg |
| Length in mm | 6.990 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Hands-free kit | |
| Lumbar support | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, Sound system, AUX connector, USB port, Bluetooth, WLAN hotspot, Apple CarPlay, Touchscreen |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Willstätt
Zip code: 77731
Distance:
... km
Int no. #207136
Active
Concorde Credo I 695 H
Loading ...
(Wed, 04/01/2026, 10:20 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.