Int no. #169279
Active
Concorde Charisma 900 LS
Loading ...
(Tue, 05/12/2026, 2:28 PM)
Availability: 30. Juni 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Concorde |
| Category | Integrated |
| Model | Charisma 900 LS |
| Initial registration | 04/2013 |
| Mileage | 178.000 km |
| Chassis | Iveco |
| Engine power in kW | 152 kW (207 PS) |
| Displacement in cm³ | 2998 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 7.490 kg |
| Length in mm | 9.050 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Cruise control |
General description
Known defects
Rear lights indicators fogged up
Reflectors fogged up
Ceramic toilet 2 small cracks
Damage
Location
Germany, Hattstedt
Zip code: 25856
Distance:
... km
Int no. #169279
Active
Concorde Charisma 900 LS
Loading ...
(Tue, 05/12/2026, 2:28 PM)
Availability: 30. Juni 2026
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.