Int no. #225930
Buying opportunity
Concorde Charisma
This auction has expired (Thu, 05/21/2026, 3:33 PM)
Availability: immediately
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Concorde |
| Category | Integrated |
| Model | Charisma |
| Initial registration | 04/2007 |
| Mileage | 45.000 km |
| Chassis | Iveco |
| Engine power in kW | 130 kW (177 PS) |
| Displacement in cm³ | 2998 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 6.700 kg |
| Length in mm | 8.480 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Radio and sound | Radio, Radio / CD, AUX connector, USB port, Bluetooth, Apple CarPlay, Touchscreen |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Schopfheim
Zip code: 79650
Distance:
... km
Int no. #225930
Buying opportunity
Concorde Charisma
This auction has expired (Thu, 05/21/2026, 3:33 PM)
Availability: immediately
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.