Int no. #208986
Active
Clever Roomer 600
Loading ...
(Tue, 04/07/2026, 1:00 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Clever |
| Category | Box van |
| Series | Roomer |
| Modell | 600 |
| Initial registration | 07/2017 |
| Mileage | 34.000 km |
| Chassis | Citroen |
| Engine power in kW | 120 kW (163 PS) |
| Displacement in cm³ | 1997 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.998 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Demolition of side plastic cladding
Damage
Location
Germany, Krefeld
Zip code: 47804
Distance:
... km
Int no. #208986
Active
Clever Roomer 600
Loading ...
(Tue, 04/07/2026, 1:00 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.