Int no. #228230
Active
Chausson Welcome 727 GA
Loading ...
(Mon, 05/25/2026, 10:00 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Chausson |
| Category | Partially integrated |
| Model | Welcome 727 GA |
| Initial registration | 04/2017 |
| Mileage | 59.000 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 125 kW (170 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.390 mm |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Part of the fabric on the backrest of one seat has been replaced due to wear.
Location
Germany, Welden
Zip code: 86465
Distance:
... km
Int no. #228230
Active
Chausson Welcome 727 GA
Loading ...
(Mon, 05/25/2026, 10:00 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.