Int no. #218662
Active
Immediate purchase possible
Chausson Flash 02
Loading ...
(Tue, 04/28/2026, 9:33 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Chausson |
| Category | Alcove |
| Model | Flash 02 |
| Initial registration | 03/2009 |
| Mileage | 103.000 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2198 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.770 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Alarm system | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Power windows front |
General description
Known defects
- Handle for an upper kitchen cupboard is broken, easy to replace
- Dogs traveled with us, not suitable for allergy sufferers (without cleaning the upholstery inside)
- light green coating on the rear and alcove
Location
Germany, Pforzheim
Zip code: 75181
Distance:
... km
Int no. #218662
Active
Immediate purchase possible
Chausson Flash 02
Loading ...
(Tue, 04/28/2026, 9:33 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.