Int no. #220104
Renegotiation
Chausson Flash 01
Auction end: Thu, 05/14/2026, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Chausson |
| Category | Alcove |
| Model | Flash 01 |
| Initial registration | 04/2013 |
| Mileage | 88.000 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.000 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| ESP | |
| Radio and sound | Radio, Radio / CD, AUX connector |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Lauda-Königshofen
Zip code: 97922
Distance:
... km
Int no. #220104
Renegotiation
Chausson Flash 01
Auction end: Thu, 05/14/2026, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.