Int no. #224503
Buying opportunity
Chausson Exaltis 747
This auction has expired (Thu, 05/14/2026, 3:05 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Chausson |
| Category | Integrated |
| Model | Exaltis 747 |
| Initial registration | 03/2014 |
| Mileage | 128.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 109 kW (148 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.700 kg |
| Length in mm | 7.480 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Lumbar support | |
| Light sensor | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio / CD, AUX connector, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control |
General description
Known defects
Defect in the cab air conditioning system
Location
Germany, Bottendorf
Zip code: 35099
Distance:
... km
Int no. #224503
Buying opportunity
Chausson Exaltis 747
This auction has expired (Thu, 05/14/2026, 3:05 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.