Int no. #134411
Active
Immediate purchase possible
Chausson C656
Loading ...
(Wed, 04/29/2026, 9:50 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Chausson |
| Category | Alcove |
| Model | C656 |
| Initial registration | 03/2019 |
| Mileage | 57.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 110 kW (150 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 7 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.990 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD, AUX connector, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Breckerfeld
Zip code: 58339
Distance:
... km
Int no. #134411
Active
Immediate purchase possible
Chausson C656
Loading ...
(Wed, 04/29/2026, 9:50 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.