Int no. #223356
Buying opportunity
Chausson C646
This auction has expired (Tue, 05/12/2026, 3:06 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Chausson |
| Category | Alcove |
| Model | C646 |
| Initial registration | 03/2017 |
| Mileage | 82.000 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 125 kW (170 PS) |
| Displacement in cm³ | 1995 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.400 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Alloy wheels | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Bluetooth |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Crack in the left outside window was repaired by the previous owner. As well as the windows sealed. Bathroom washbasin slight cracks in the faucet area.
Location
Germany, Dunningen
Zip code: 78655
Distance:
... km
Int no. #223356
Buying opportunity
Chausson C646
This auction has expired (Tue, 05/12/2026, 3:06 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.