Int no. #218447
Active
Chausson Acapulco 58
Loading ...
(Tue, 04/28/2026, 1:11 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Chausson |
| Category | Alcove |
| Model | Acapulco 58 |
| Initial registration | 04/1991 |
| Mileage | 190.000 km |
| Chassis | Peugeot |
| Engine power in kW | 70 kW (95 PS) |
| Displacement in cm³ | 2179 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.100 kg |
| Length in mm | 6.420 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Alarm system | |
| Tow bar |
General description
Known defects
Starts up badly
Location
Germany, Langwedel - Etelsen
Zip code: 27299
Distance:
... km
Int no. #218447
Active
Chausson Acapulco 58
Loading ...
(Tue, 04/28/2026, 1:11 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.