Int no. #224501
Ended
Chausson 728 Welcome
Auction end: Thu, 05/14/2026, 1:27 PM
Availability: immediately
Starting price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Chausson |
| Category | Partially integrated |
| Model | 728 Welcome |
| Initial registration | 04/2015 |
| Mileage | 110.300 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 109 kW (148 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Licence Plate | 2FTC842 |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.650 kg |
| Length in mm | 7.383 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Radio and sound | Radio / CD |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Belgium, Lille
Zip code: 2275
Distance:
... km
Int no. #224501
Ended
Chausson 728 Welcome
Auction end: Thu, 05/14/2026, 1:27 PM
Availability: immediately
Starting price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.