Int no. #118408
Buying opportunity
Chausson 727 GA Welcome
This auction has expired (Tue, 05/26/2026, 4:19 PM)
Availability: immediately
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Chausson |
| Category | Partially integrated |
| Model | 727 GA Welcome |
| Initial registration | 08/2018 |
| Mileage | 42.200 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 110 kW (150 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.398 kg |
| Length in mm | 7.467 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio |
| Central locking system | Central locking system |
General description
Known defects
Leak in left side window (window behind driver's seat) has been partially renewed (replaced)
Body door locking mechanism via door lock defective, must be opened and closed manually
Body battery renewed
Water pump replaced after defect
Location
Germany, Obertshausen
Zip code: 63179
Distance:
... km
Int no. #118408
Buying opportunity
Chausson 727 GA Welcome
This auction has expired (Tue, 05/26/2026, 4:19 PM)
Availability: immediately
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.