Int no. #209008
Active
Immediate purchase possible
Challenger V114 Sport Edition
Loading ...
(Sat, 04/04/2026, 9:31 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Challenger |
| Category | Box van |
| Model | V114 Sport Edition |
| Initial registration | 05/2024 |
| Mileage | 12.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 5.990 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Sound system, AUX connector, USB port, Bluetooth, Apple CarPlay, Touchscreen |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Wäschenbeuren
Zip code: 73116
Distance:
... km
Int no. #209008
Active
Immediate purchase possible
Challenger V114 Sport Edition
Loading ...
(Sat, 04/04/2026, 9:31 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.