Int no. #218819
Renegotiation
Challenger V
Auction end: Thu, 04/30/2026, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Challenger |
| Category | Box van |
| Model | V |
| Initial registration | 06/2024 |
| Mileage | 25.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2184 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.360 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Bluetooth, Apple CarPlay, Touchscreen |
| Cruise control |
General description
Known defects
About the accident damage: A truck hit the front of our parked motorhome while maneuvering. All damaged parts have been replaced in their original condition
Location
Germany, Wiesau
Zip code: 95676
Distance:
... km
Int no. #218819
Renegotiation
Challenger V
Auction end: Thu, 04/30/2026, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.