Int no. #225874
Buying opportunity
Challenger V 114 MAX
This auction has expired (Wed, 05/20/2026, 1:06 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Challenger |
| Category | Box van |
| Model | V 114 MAX |
| Initial registration | 07/2021 |
| Mileage | 39.100 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2184 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.000 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio, USB port, Bluetooth |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Small stone chip in windshield.
Location
Germany, Straubenhardt
Zip code: 75334
Distance:
... km
Int no. #225874
Buying opportunity
Challenger V 114 MAX
This auction has expired (Wed, 05/20/2026, 1:06 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.