Int no. #217871
Active
Challenger T 384 Etape Edition
Loading ...
(Tue, 04/28/2026, 3:48 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Challenger |
| Category | Partially integrated |
| Model | T 384 Etape Edition |
| Initial registration | 08/2024 |
| Mileage | 7.000 km |
| Chassis | Peugeot |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2179 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 5 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.290 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| ESP | |
| ISOFIX | |
| Multifunction steering wheel | |
| Radio and sound | Radio |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Small scratch on rear bumper.
Location
Germany, Handewitt
Zip code: 24983
Distance:
... km
Int no. #217871
Active
Challenger T 384 Etape Edition
Loading ...
(Tue, 04/28/2026, 3:48 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.