Int no. #164475
Active
Carthago chic e-line 51 QB DA
Loading ...
(Wed, 05/13/2026, 4:11 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Carthago |
| Category | Integrated |
| Series | chic e-line |
| Modell | 51 QB DA |
| Initial registration | 07/2022 |
| Mileage | 39.290 km |
| Chassis | Mercedes |
| Engine power in kW | 125 kW (170 PS) |
| Displacement in cm³ | 2143 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 5 |
| Permissible total weight in kg | 4.500 kg |
| Length in mm | 8.070 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Lumbar support | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, Sound system, AUX connector, USB port, Bluetooth, WLAN hotspot, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Duisburg
Zip code: 47249
Distance:
... km
Int no. #164475
Active
Carthago chic e-line 51 QB DA
Loading ...
(Wed, 05/13/2026, 4:11 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.