Int no. #216775
Active
Immediate purchase possible
Carthago chic e-line 50
Loading ...
(Mon, 04/27/2026, 12:14 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Carthago |
| Category | Integrated |
| Series | chic e-line |
| Modell | 50 |
| Initial registration | 07/2012 |
| Mileage | 101.260 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 130 kW (177 PS) |
| Displacement in cm³ | 2999 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.500 kg |
| Length in mm | 7.600 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Particle filter | |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Linsengericht
Zip code: 63589
Distance:
... km
Int no. #216775
Active
Immediate purchase possible
Carthago chic e-line 50
Loading ...
(Mon, 04/27/2026, 12:14 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.