Int no. #218396
Buying opportunity
Carthago chic c-line T 4.3
This auction has expired (Tue, 04/28/2026, 2:46 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Carthago |
| Category | Partially integrated |
| Series | chic c-line T |
| Modell | 4.3 |
| Initial registration | 04/2013 |
| Mileage | 120.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 109 kW (148 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 2 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.840 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
A fly screen on a side window is torn. Darkening system for roof/heki window is hooked. Slight signs of use, otherwise I am not aware of any defects. The vehicle is a garage vehicle and has never been parked on the road at home. The paintwork is correspondingly good.
Location
Germany, Roding
Zip code: 93426
Distance:
... km
Int no. #218396
Buying opportunity
Carthago chic c-line T 4.3
This auction has expired (Tue, 04/28/2026, 2:46 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.