Int no. #208407
Active
Immediate purchase possible
Carthago chic c-line I XL 6.2 QB
Loading ...
(Mon, 06/01/2026, 11:06 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Carthago |
| Category | Integrated |
| Series | chic c-line I XL |
| Modell | 6.2 QB |
| Initial registration | 05/2023 |
| Mileage | 32.000 km |
| Chassis | Mercedes |
| Engine power in kW | 125 kW (170 PS) |
| Displacement in cm³ | 1950 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 5.500 kg |
| Length in mm | 8.780 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Alloy wheels | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Sound system, Bluetooth, WLAN hotspot, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Damage
Location
Germany, Wittstock/Dosse
Zip code: 16909
Distance:
... km
Int no. #208407
Active
Immediate purchase possible
Carthago chic c-line I XL 6.2 QB
Loading ...
(Mon, 06/01/2026, 11:06 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.