Int no. #225189
Active
Carthago chic c-line I 4.9 LE L superior
Loading ...
(Sat, 05/16/2026, 10:54 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Carthago |
| Category | Integrated |
| Series | chic c-line I |
| Modell | 4.9 LE L superior |
| Initial registration | 06/2022 |
| Mileage | 30.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 116 kW (158 PS) |
| Displacement in cm³ | 2184 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.500 kg |
| Length in mm | 7.770 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Light sensor | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, USB port |
| Seat heating | |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Unterammergau
Zip code: 82497
Distance:
... km
Int no. #225189
Active
Carthago chic c-line I 4.9 LE L superior
Loading ...
(Sat, 05/16/2026, 10:54 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.