Int no. #217893
Active
Carthago c-Tourer I 148 LE
Loading ...
(Tue, 04/28/2026, 1:08 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Carthago |
| Category | Integrated |
| Series | c-Tourer I |
| Modell | 148 LE |
| Initial registration | 04/2015 |
| Mileage | 105.053 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 109 kW (148 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.250 kg |
| Length in mm | 7.380 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD, Sound system, AUX connector, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control |
General description
Known defects
Corner of a drawer in the kitchen area chipped.
One damage, the size of a 1-cent piece, in the floor in front of the drawer. Scratches on the outside in the middle right of the plastic paneling due to grazing on stone.
Slight dent without paint damage, outside of entrance door to living area due to impact with heater chimney.
Stone chip in windshield, replacement of the windshield has been arranged.
Damage
Location
Germany, Raesfeld
Zip code: 46348
Distance:
... km
Int no. #217893
Active
Carthago c-Tourer I 148 LE
Loading ...
(Tue, 04/28/2026, 1:08 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.