Int no. #220942
Active
Immediate purchase possible
Carthago c-compactline I 143
Loading ...
(Thu, 05/14/2026, 10:15 AM)
Availability: 31. Juli 2026
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Carthago |
| Category | Integrated |
| Series | c-compactline I |
| Modell | 143 |
| Initial registration | 04/2015 |
| Mileage | 100.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 2 |
| Permissible total weight in kg | 3.850 kg |
| Length in mm | 6.990 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD, USB port |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Mansfeld
Zip code: 06343
Distance:
... km
Int no. #220942
Active
Immediate purchase possible
Carthago c-compactline I 143
Loading ...
(Thu, 05/14/2026, 10:15 AM)
Availability: 31. Juli 2026
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.