Int no. #228091
Active
Carado T 448
Loading ...
(Mon, 05/25/2026, 9:47 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Carado |
| Category | Partially integrated |
| Series | T |
| Modell | 448 |
| Initial registration | 10/2017 |
| Mileage | 37.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.495 kg |
| Length in mm | 7.381 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| ISOFIX | |
| Light sensor | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, Radio / CD, Sound system, AUX connector, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control |
General description
Known defects
Dent on the garage door. Dent on the side at the top next to the top left blinker. Windshield needs to be replaced.
Damage
Location
Germany, Schwentinental
Zip code: 24223
Distance:
... km
Int no. #228091
Active
Carado T 448
Loading ...
(Mon, 05/25/2026, 9:47 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.