Int no. #199824
Active
Carado T 448
Loading ...
(Sat, 04/25/2026, 9:24 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Carado |
| Category | Partially integrated |
| Series | T |
| Modell | 448 |
| Initial registration | 07/2012 |
| Mileage | 94.833 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.495 kg |
| Length in mm | 7.431 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Power windows front | |
| Radio and sound | Radio / CD |
| Cruise control |
General description
Known defects
Hail damage
Damage
Location
Germany, Senden
Zip code: 89250
Distance:
... km
Int no. #199824
Active
Carado T 448
Loading ...
(Sat, 04/25/2026, 9:24 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.