Int no. #191545
Renegotiation
Carado T 448
Auction end: Wed, 05/20/2026, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Carado |
| Category | Partially integrated |
| Series | T |
| Modell | 448 |
| Initial registration | 10/2017 |
| Mileage | 38.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.495 kg |
| Length in mm | 7.381 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control |
General description
Known defects
Small dent on the garage door and on the upper blinker.
The windshield needs to be replaced (defective)
Damage
Location
Germany, Schwentinental
Zip code: 24223
Distance:
... km
Int no. #191545
Renegotiation
Carado T 448
Auction end: Wed, 05/20/2026, 10:00 PM
Availability: immediately
Last bid:
Concealed
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.