Int no. #213508
Active
Immediate purchase possible
Carado T 447 Edition 24
Loading ...
(Mon, 05/18/2026, 9:45 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Release price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Carado |
| Category | Partially integrated |
| Series | T |
| Modell | 447 Edition 24 |
| Initial registration | 04/2023 |
| Mileage | 70.000 km |
| Chassis | Citroen |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.400 mm |
| Main set tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Power windows front | |
| ISOFIX | |
| Alloy wheels | |
| Radio and sound | Radio, USB port, Bluetooth |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Table has signs of use
Stripe through bushes
Repaired stone chip in the windshield
Location
Germany, Herzogenrath
Zip code: 52134
Distance:
... km
Int no. #213508
Active
Immediate purchase possible
Carado T 447 Edition 24
Loading ...
(Mon, 05/18/2026, 9:45 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Release price:
... €
(incl. 19% VAT.)
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.