Int no. #209137
Active
Carado T 447
Loading ...
(Fri, 04/03/2026, 4:06 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Carado |
| Category | Partially integrated |
| Series | T |
| Modell | 447 |
| Initial registration | 06/2017 |
| Mileage | 83.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.420 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Alloy wheels | |
| Light sensor | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, Radio / CD, USB port, Bluetooth |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking system, Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Signs of use, foil has been pasted over and removed! The corners of the rear bumpers have been bumped and reworked! Lock of garage function partially defective! Hood foiled in the middle of the hood a small dent filled! 2nd garage door above long dent next to the body door 2Euro large dent!
Location
Germany, Düsseldorf
Zip code: 40470
Distance:
... km
Int no. #209137
Active
Carado T 447
Loading ...
(Fri, 04/03/2026, 4:06 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.