Int no. #219501
Active
Carado T 348
Loading ...
(Fri, 05/01/2026, 4:21 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Carado |
| Category | Partially integrated |
| Series | T |
| Modell | 348 |
| Initial registration | 05/2019 |
| Mileage | 39.900 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.800 mm |
| Main set tires | Winter tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
-Washbasin in the bathroom needs to be replaced (see picture)
-The cover strip on the skyroof has been shortened by sunlight/heat (see picture)
Damage
Location
Germany, Titisee-Neustadt
Zip code: 79822
Distance:
... km
Int no. #219501
Active
Carado T 348
Loading ...
(Fri, 05/01/2026, 4:21 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.