Int no. #204330
Active
Carado I 338
Loading ...
(Tue, 05/19/2026, 12:13 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Carado |
| Category | Integrated |
| Series | I |
| Modell | 338 |
| Initial registration | 06/2020 |
| Mileage | 110.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 103 kW (140 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 2.500 kg |
| Length in mm | 7.000 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Alarm system | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD, AUX connector, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Slight scratches on the right side
There are also scratches on the left side of the vehicle
Insect screen door is defective on the vehicle
Location
Germany, Rheinsberg
Zip code: 16831
Distance:
... km
Int no. #204330
Active
Carado I 338
Loading ...
(Tue, 05/19/2026, 12:13 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.