Int no. #231466
Active
Carado CV 600
Loading ...
(Mon, 06/01/2026, 12:55 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Carado |
| Category | Box van |
| Series | CV 600 |
| Modell | CV 600 |
| Initial registration | 10/2018 |
| Mileage | 52.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | Unbekannt cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.495 kg |
| Length in mm | 5.999 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Radio and sound | Radio |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
In the front area next to the windshield and on the roof, there are slight paint flaws that have been treated with zinc spray.
Damage
Location
Germany, Lüdenscheid
Zip code: 58509
Distance:
... km
Int no. #231466
Active
Carado CV 600
Loading ...
(Mon, 06/01/2026, 12:55 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.