Int no. #219335
Active
Immediate purchase possible
Carado A 464 Pro
Loading ...
(Thu, 04/30/2026, 11:05 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Carado |
| Category | Alcove |
| Series | A |
| Modell | 464 Pro |
| Initial registration | 08/2017 |
| Mileage | 98.500 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 110 kW (150 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 6 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.035 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
The Selespeed is defective (shift robot), therefore the vehicle is only rollable.
Clutch and flywheel and everything that goes with it was changed by the Fiat partner in June 2025 (invoice available).
The vehicle is currently at the dealership in 85649 Brunnthal.
Location
Germany, Brunnthal
Zip code: 85649
Distance:
... km
Int no. #219335
Active
Immediate purchase possible
Carado A 464 Pro
Loading ...
(Thu, 04/30/2026, 11:05 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.