Int no. #209713
Active
Immediate purchase possible
Bürstner Travel Van T 620 G Edition 30
Loading ...
(Tue, 04/07/2026, 9:23 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Bürstner |
| Category | Partially integrated |
| Series | Travel Van |
| Modell | T 620 G Edition 30 |
| Initial registration | 04/2018 |
| Mileage | 61.514 km |
| Chassis | Citroen |
| Engine power in kW | 120 kW (163 PS) |
| Displacement in cm³ | 1997 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Licence Plate | SH-218-D |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.700 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Electric seat adjustment | |
| ISOFIX | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Netherlands, Zuilichem
Zip code: 5305EA
Distance:
... km
Int no. #209713
Active
Immediate purchase possible
Bürstner Travel Van T 620 G Edition 30
Loading ...
(Tue, 04/07/2026, 9:23 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.