Int no. #218059
Active
Bürstner T620
Loading ...
(Tue, 04/28/2026, 1:34 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Bürstner |
| Category | Partially integrated |
| Series | Andere Baureihe |
| Model | T620 |
| Initial registration | 08/1991 |
| Mileage | 188.400 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 55 kW (75 PS) |
| Displacement in cm³ | 2500 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.100 kg |
| Length in mm | 6.900 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
| Rotating passenger seat | |
| Parking aid | Camera |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Herford
Zip code: 32051
Distance:
... km
Int no. #218059
Active
Bürstner T620
Loading ...
(Tue, 04/28/2026, 1:34 PM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.