Int no. #218168
Buying opportunity
Bürstner T 620
This auction has expired (Tue, 04/28/2026, 2:39 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Bürstner |
| Category | Partially integrated |
| Series | Andere Baureihe |
| Model | T 620 |
| Initial registration | 04/1994 |
| Mileage | 181.500 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 70 kW (95 PS) |
| Displacement in cm³ | 2500 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.400 kg |
| Length in mm | 6.900 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio |
General description
Known defects
Floor sandwich soft, no wet damage. Wheel housing slightly damaged due to tire blowout
Location
Germany, Eckernförde
Zip code: 24340
Distance:
... km
Int no. #218168
Buying opportunity
Bürstner T 620
This auction has expired (Tue, 04/28/2026, 2:39 PM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.