Int no. #208769
Buying opportunity
Bürstner Solano T 700
This auction has expired (Sat, 04/04/2026, 9:54 AM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Bürstner |
| Category | Partially integrated |
| Series | Solano |
| Modell | T 700 |
| Initial registration | 07/2009 |
| Mileage | 68.600 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 130 kW (177 PS) |
| Displacement in cm³ | 2999 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 7.000 mm |
| Main set tires | Summer tires |
Equipment
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Selbitz
Zip code: 95252
Distance:
... km
Int no. #208769
Buying opportunity
Bürstner Solano T 700
This auction has expired (Sat, 04/04/2026, 9:54 AM)
Availability: immediately
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.