Int no. #188059
Active
Immediate purchase possible
Bürstner Privilege 615
Loading ...
(Mon, 04/27/2026, 12:46 PM)
Availability: 22. Juli 2026
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Bürstner |
| Category | Integrated |
| Series | Andere Baureihe |
| Model | Privilege 615 |
| Initial registration | 01/2013 |
| Mileage | 180.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 110 kW (150 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Automatic |
| Fuel | Diesel |
| Licence Plate | SF-972-Z |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.900 mm |
| Main set tires | All-season tires |
| Second set of tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD |
| Seat heating | |
| Cruise control |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Netherlands, Knegsel
Zip code: 5511
Distance:
... km
Int no. #188059
Active
Immediate purchase possible
Bürstner Privilege 615
Loading ...
(Mon, 04/27/2026, 12:46 PM)
Availability: 22. Juli 2026
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.