Int no. #229087
Active
Bürstner Nexxo T 620
Loading ...
(Thu, 05/28/2026, 9:19 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Bürstner |
| Category | Partially integrated |
| Series | Nexxo |
| Modell | T 620 |
| Initial registration | 10/2007 |
| Mileage | 131.000 km |
| Chassis | Ford |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2198 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.400 mm |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Multifunction steering wheel | |
| Radio and sound | Radio / CD, AUX connector |
| Cruise control |
General description
Known defects
Hail damage, repaired stone chip (with carglas warranty)
some small scratches
Torn pull strap from the bike rack
Location
Germany, Wilhelmshaven
Zip code: 25386
Distance:
... km
Int no. #229087
Active
Bürstner Nexxo T 620
Loading ...
(Thu, 05/28/2026, 9:19 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.