Int no. #216517
Active
Bürstner Nexxo T 569 Edition 30
Loading ...
(Wed, 05/13/2026, 9:23 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Bürstner |
| Category | Partially integrated |
| Series | Nexxo |
| Modell | T 569 Edition 30 |
| Initial registration | 05/2017 |
| Mileage | 61.105 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 85 kW (116 PS) |
| Displacement in cm³ | 1956 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.650 kg |
| Length in mm | 5.890 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Power windows front | |
| Alloy wheels | |
| Light sensor | |
| Multifunction steering wheel | |
| Navigation system | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | USB port, Bluetooth |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Scratches, minor paint damage, scratches on the awning cover, awning repaired, storage compartment behind seat bench, lateral screw connection loosened.
Defective satellite system
Damage
Location
Germany, Hamburg
Zip code: 22049
Distance:
... km
Int no. #216517
Active
Bürstner Nexxo T 569 Edition 30
Loading ...
(Wed, 05/13/2026, 9:23 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.