Int no. #221256
No longer available
Bürstner Marano T 640
Auction end: Fri, 05/08/2026, 3:33 PM
Availability: immediately
Starting price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Bürstner |
| Category | Partially integrated |
| Series | Marano |
| Modell | T 640 |
| Initial registration | 05/2010 |
| Mileage | 180.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 96 kW (131 PS) |
| Displacement in cm³ | 2287 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.780 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Radio and sound | Sound system |
| Cruise control | |
| Central locking system | Central locking with radio remote control |
General description
Known defects
Hail damage settled by 1 owner
Bumper plastic rear right and left, optics,
Electric underfloor heating only in partial area with function, not repaired
Location
Germany, Volkertshausen
Zip code: 78269
Distance:
... km
Int no. #221256
No longer available
Bürstner Marano T 640
Auction end: Fri, 05/08/2026, 3:33 PM
Availability: immediately
Starting price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.