Int no. #225764
Active
Immediate purchase possible
Bürstner Marano T 590
Loading ...
(Mon, 05/25/2026, 10:13 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Bürstner |
| Category | Partially integrated |
| Series | Marano |
| Modell | T 590 |
| Initial registration | 07/2005 |
| Mileage | 107.546 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 81 kW (110 PS) |
| Displacement in cm³ | 2286 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.400 kg |
| Length in mm | 5.999 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Tow bar | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Lumbar support | |
| Particle filter | |
| Radio and sound | Radio / CD |
General description
Known defects
Scratch after the previous owner touched a branch. ( see picture ).
Otherwise none known.
Damage
Location
Germany, Südbrookmerland
Zip code: 26624
Distance:
... km
Int no. #225764
Active
Immediate purchase possible
Bürstner Marano T 590
Loading ...
(Mon, 05/25/2026, 10:13 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Release price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.