Int no. #217297
Active
Bürstner Marano T 580
Loading ...
(Sat, 04/25/2026, 9:37 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Bürstner |
| Category | Partially integrated |
| Series | Marano |
| Modell | T 580 |
| Initial registration | 08/2006 |
| Mileage | 73.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 81 kW (110 PS) |
| Displacement in cm³ | 2286 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 2 |
| Permissible total weight in kg | 3.400 kg |
| Length in mm | 5.980 mm |
| Main set tires | Summer tires |
| Second set of tires | Winter tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Power windows front | |
| Hands-free kit | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio, AUX connector, USB port, Bluetooth, Apple CarPlay, Touchscreen |
General description
Known defects
No known defects worth mentioning
Location
Germany, Gangelt
Zip code: 52538
Distance:
... km
Int no. #217297
Active
Bürstner Marano T 580
Loading ...
(Sat, 04/25/2026, 9:37 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.