Int no. #219795
Active
Bürstner Levanto A 576
Loading ...
(Sat, 05/02/2026, 11:17 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Bürstner |
| Category | Alcove |
| Series | Levanto |
| Modell | A 576 |
| Initial registration | 03/2006 |
| Mileage | 44.000 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 94 kW (128 PS) |
| Displacement in cm³ | 2800 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | no cab air conditioning |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 3.500 kg |
| Length in mm | 6.170 mm |
| Main set tires | All-season tires |
| Second set of tires | Summer tires |
Equipment
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Radio and sound | Radio |
General description
Known defects
Minor dents all around, no emission control French approval.
Location
France, Volgelsheim
Zip code: 68600
Distance:
... km
Int no. #219795
Active
Bürstner Levanto A 576
Loading ...
(Sat, 05/02/2026, 11:17 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.