Int no. #205857
Active
Bürstner Elegance I 730
Loading ...
(Tue, 03/31/2026, 9:30 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Vehicle profile
| Brand | Bürstner |
| Category | Integrated |
| Series | Elegance |
| Modell | I 730 |
| Initial registration | 04/2010 |
| Mileage | 110.442 km |
| Chassis | Fiat |
| Engine power in kW | 130 kW (177 PS) |
| Displacement in cm³ | 2999 cm³ |
| Gearbox | Circuit |
| Fuel | Diesel |
| Air conditioning | Cab climate |
| Number of belted seats | 4 |
| Permissible total weight in kg | 4.000 kg |
| Length in mm | 7.365 mm |
| Main set tires | All-season tires |
Equipment
| Airbag for passenger | |
| Tow bar | |
| Passenger airbag can be switched off | |
| On-board computer | |
| Rotating passenger seat | |
| Rotatable driver seat | |
| Parking aid | Rear, Camera |
| Electric exterior mirrors | |
| Power windows front | |
| ESP | |
| Hands-free kit | |
| Alloy wheels | |
| Lumbar support | |
| Navigation system | |
| Radio and sound | Radio, Radio / CD, USB port, Bluetooth, Touchscreen |
General description
Known defects
Stone chips on the hood, scratches on the rear
Location
Germany, Rendsburg
Zip code: 24768
Distance:
... km
Int no. #205857
Active
Bürstner Elegance I 730
Loading ...
(Tue, 03/31/2026, 9:30 AM)
Availability: immediately
Current price:
... €
Reserved price:
... €
Commission:
... €
The purchase is currently only possible for professional dealers. Now
Do you have any further questions about the vehicle?
You have the possibility to send a message to the seller.